Zapytaj eksperta

  Planujesz wymienić okna lub budujesz nowy dom ? 

  Sprawdź na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy której powierzysz swoje pieniądze. 

  Bo pełni funkcję dylatacji pomiędzy ościeżnicą, ramą okna a murem i ma bezpośredni wpływ na uszczelnienie i mocowanie konstrukcji. W okresie dużego nasłonecznienia i silnego rozgrzania się konstrukcja okna rozszerza się a w dni mroźne kurczy i dlatego potrzebuje odpowiedniej ilości miejsca,

  Czytaj więcej...

  Dlaczego szyby w oknach parują od zewnątrz

  Parowanie szyb od strony zewnętrznej, to naturalne okresowe zjawisko fizyczne występujące w takich porach roku, gdzie możliwe staje się, iż temperatura powierzchni szyby zewnętrznej jest niższa od temperatury otaczającego powietrza zewnętrznego. Z reguły występuje w okresie późnej wiosny i lata, gdy nie

  Czytaj więcej...

  Program Czyste Powietrze

  Od września 2018 roku ruszył zapowiadany projekt rządowego programu „Czyste powietrze", w którym możemy starać się o bezzwrotne dotacje oraz niskoprocentowe pożyczki na termomodernizację domu i wymianę pieca grzewczego. Zgodnie z informacjami WFOŚiGW z programu mogą skorzystać osoby fizyczne posiadające prawo własności lub będące współwłaścicielami budynku, a także osoby, które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy domu jednorodzinnego.

  Czytaj więcej...

  Czy ciepły montaż ma sens ?

  W poprzednim artykule pokazaliśmy testy przeprowadzone przez Oknotest dotyczące ciepłego montażu ( więcej tutaj). W ramach kontynuacji artykułu, przypominamy najważniejsze informacje: "W porównaniu do złącza wypełnionego tylko pianką PUR, ciepły montaż z wykorzystaniem zewnętrznych i wewnętrznych folii oraz pianki PUR, jako termoizolacji zwiększa średnio szczelność połączenia o ponad 75%, a w zakresie niskich ciśnień wręcz eliminuje zjawisko niekontrolowanej infiltracji powietrza przez złącze!!! ".

  Czytaj więcej...

  Dlaczego ciepły montaż?

  Pojęcie ciepły montaż okien lub montaż warstwowy weszło już na dobre do słownika potocznych pojęć z zakresu techniki okiennej. Jednak ciagle brak dowodów dzięki, którym można by wykazać wyższość ciepłego montażu nad montażem standardowym.Nic dziwnego, że nabywcy mają wątpliwości, co do ewentualnych korzyści z jego zastosowania. Dla wątpiących Oknotest wykonało kolejny test Pro Quality, tym razem przynoszący odpowiedź na pytanie: Co daje ciepły montaż okien?

  Czytaj więcej...

  Co dają rolety zewnętrzne?

  Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne w domu?

  Rolety zewnętrzne zatrzymują ciepło w domu zimą, latem izolują.

  Nowoczesne rolety zewnętrzne produkuje się z blachy aluminiowej, a poszczególne listwy rolet ( lamele ) wypełnia pianką poliuretanową. Dzięki takiej budowie rolety zewnętrzne dodatkowo izolują termicznie zimą i przyczyniają sie do zmniejszenia strat ciepła i obniżenia kosztów ogrzewania domu, zwłaszcza podczas dni wietrznych.

  Czytaj więcej...

  Gwarancja na okna

  Co i jak z gwarancją na okna?

  Inwestycja w nowe okna to zazwyczaj wydatek rzędu kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto zatem zadbać nie tylko o wybór dobrej jakości stolarki otworowej, ale także upewnić się, że wraz z zakupem otrzymamy gwarancję. Tylko na podstawie tego dokumentu będziemy mogli  zareklamować okna w przypadku wystąpienia jakichkolwiek wad czy usterek. Co zatem powinniśmy wiedzieć o gwarancji?


  Gwarancja to pisemne zapewnienie producenta o jakości towaru, określające postępowanie w razie ujawnienia się wad produktu. Za naprawę usterek lub wymianę produktu na wolny od wad odpowiada najczęściej producent wyrobu, ale może to być również jego sprzedawca. – Warto wiedzieć, że gwarancja nie jest wymogiem, a więc klient nie może jej żądać. Jednak w przypadku rzetelnych producentów, którzy dbają o jakość swoich wyrobów jest ona standardem – mówi Przemysław Serwin z OKNOPLAST.

  Czytaj więcej...

  Brama Novoferm z fotokomórką ?

   

  Dlaczego warto posiadać fotokomórkę w bramie segmentowej?

  Fotokomórka to urządzenie podnoszące bezpieczeństwo korzystania z bramy garażowej. Istnieje różny sposób jej montowania w zależności od typu i rodzaju zastosowanych sprężyn. Fotokomórkę montujemy w ościeżnicy w przypadku sprężyn skrętnych lub poza nią w przypadku sprężyn naciągowych.
  My rekomendujemy montaż fotokomórki w świetle bramy. Dlaczego ?

  Czytaj więcej...

  Nowe rozwiązania montażowe

  Termo Listwa Montażowa

  Do naszej oferty okiennej wprowadziliśmy listwę podparapetową TERMO - EMO . Listwa jest wypełniona pianką PUR o wspóczynniku 0,025 W/m²K, dzięki czemu spełnia wymagania rynku europejskiego, które obowiazują od 01.01.2017, a także bedą obowiązywać od 01.01.2021.

  Czytaj więcej...

  Film z naszym ekspertem

  Ponieważ w domu energooszczędnym każdy element zastosowany w budynku jest istotny, tym razem przyglądamy się oknom i roli jaką spełniają we właściwym funkcjonowaniu takiego budynku. Mówi Przemysław Serwin z OKNOPLAST na temat związany z montażem stolarki okiennej.

  Czytaj więcej...

  Wymiana okna - jak się do tego zabrać?

  Nowe okna, ale jakie? 

  Producenci oferują dziś wiele rozwiązań, które jeszcze 10-15 lat temu były niedostępne. Możemy wybrać okna energooszczędne, dźwiękoszczelne lub te o podwyższonej odporności na włamanie. Jeśli chcemy obniżyć nasze rachunki za ogrzewanie powinniśmy zdecydować się na okna energooszczędne. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła dla całego okna - Uw. Polskie prawo dopuszcza do stosowania w budownictwie okna o współczynniku Uw 1,7-1,8 W/m2K. W praktyce jednak im parametr ten jest niższy, tym więcej ciepła zostanie w naszym domu – mówi Przemysław Serwin z OKNOPLAST.

  Czytaj więcej...

  Brama z bocznym napędem

  Jeśli masz mało miejsca w garażu lub potrzebujesz wygospodarować miejsce na rowery lub sprzęt narciarski, możesz zastosować bramę garażową NOVOFERM z bocznym napędem NovoPort ®.

  Czytaj więcej...

  Dbajmy o okna

  Dbajmy o okna by służyły nam przez lata

  Największą popularnością wśród inwestorów indywidualnych cieszą się okna PVC, które wybiera blisko 76% klientów.Ich powodzenie wynika z szeregu zalet – są trwałe, odporne na zmienne warunki pogodowe i łatwe w utrzymaniu. Przy właściwej pielęgnacji, nawet po wielu latach użytkowania, będą wyglądać i sprawować się jak nowe.

  Czytaj więcej...

Notatnik podręczny