Zapytaj eksperta

  Dlaczego ciepły montaż?

  Pojęcie ciepły montaż okien lub montaż warstwowy weszło już na dobre do słownika potocznych pojęć z zakresu techniki okiennej. Jednak ciagle brak dowodów dzięki, którym można by wykazać wyższość ciepłego montażu nad montażem standardowym.Nic dziwnego, że nabywcy mają wątpliwości, co do ewentualnych korzyści z jego zastosowania. Dla wątpiących Oknotest wykonało kolejny test Pro Quality, tym razem przynoszący odpowiedź na pytanie: Co daje ciepły montaż okien?

  Czytaj więcej...

  Co dają rolety zewnętrzne?

  Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne w domu?

  Rolety zewnętrzne zatrzymują ciepło w domu zimą, latem izolują.

  Nowoczesne rolety zewnętrzne produkuje się z blachy aluminiowej, a poszczególne listwy rolet ( lamele ) wypełnia pianką poliuretanową. Dzięki takiej budowie rolety zewnętrzne dodatkowo izolują termicznie zimą i przyczyniają sie do zmniejszenia strat ciepła i obniżenia kosztów ogrzewania domu, zwłaszcza podczas dni wietrznych.

  Czytaj więcej...

  Gwarancja na okna

  Co i jak z gwarancją na okna?

  Inwestycja w nowe okna to zazwyczaj wydatek rzędu kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto zatem zadbać nie tylko o wybór dobrej jakości stolarki otworowej, ale także upewnić się, że wraz z zakupem otrzymamy gwarancję. Tylko na podstawie tego dokumentu będziemy mogli  zareklamować okna w przypadku wystąpienia jakichkolwiek wad czy usterek. Co zatem powinniśmy wiedzieć o gwarancji?


  Gwarancja to pisemne zapewnienie producenta o jakości towaru, określające postępowanie w razie ujawnienia się wad produktu. Za naprawę usterek lub wymianę produktu na wolny od wad odpowiada najczęściej producent wyrobu, ale może to być również jego sprzedawca. – Warto wiedzieć, że gwarancja nie jest wymogiem, a więc klient nie może jej żądać. Jednak w przypadku rzetelnych producentów, którzy dbają o jakość swoich wyrobów jest ona standardem – mówi Przemysław Serwin z OKNOPLAST.

  Czytaj więcej...

  Brama Novoferm z fotokomórką ?

   

  Dlaczego warto posiadać fotokomórkę w bramie segmentowej?

  Fotokomórka to urządzenie podnoszące bezpieczeństwo korzystania z bramy garażowej. Istnieje różny sposób jej montowania w zależności od typu i rodzaju zastosowanych sprężyn. Fotokomórkę montujemy w ościeżnicy w przypadku sprężyn skrętnych lub poza nią w przypadku sprężyn naciągowych.
  My rekomendujemy montaż fotokomórki w świetle bramy. Dlaczego ?

  Czytaj więcej...

  Nowe rozwiązania montażowe

  Termo Listwa Montażowa

  Do naszej oferty okiennej wprowadziliśmy listwę podparapetową TERMO - EMO . Listwa jest wypełniona pianką PUR o wspóczynniku 0,025 W/m²K, dzięki czemu spełnia wymagania rynku europejskiego, które obowiazują od 01.01.2017, a także bedą obowiązywać od 01.01.2021.

  Czytaj więcej...

  Film z naszym ekspertem

  Ponieważ w domu energooszczędnym każdy element zastosowany w budynku jest istotny, tym razem przyglądamy się oknom i roli jaką spełniają we właściwym funkcjonowaniu takiego budynku. Mówi Przemysław Serwin z OKNOPLAST na temat związany z montażem stolarki okiennej.

  Czytaj więcej...

  Wymiana okna - jak się do tego zabrać?

  Nowe okna, ale jakie? 

  Producenci oferują dziś wiele rozwiązań, które jeszcze 10-15 lat temu były niedostępne. Możemy wybrać okna energooszczędne, dźwiękoszczelne lub te o podwyższonej odporności na włamanie. Jeśli chcemy obniżyć nasze rachunki za ogrzewanie powinniśmy zdecydować się na okna energooszczędne. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła dla całego okna - Uw. Polskie prawo dopuszcza do stosowania w budownictwie okna o współczynniku Uw 1,7-1,8 W/m2K. W praktyce jednak im parametr ten jest niższy, tym więcej ciepła zostanie w naszym domu – mówi Przemysław Serwin z OKNOPLAST.

  Czytaj więcej...

  Brama z bocznym napędem

  Jeśli masz mało miejsca w garażu lub potrzebujesz wygospodarować miejsce na rowery lub sprzęt narciarski, możesz zastosować bramę garażową NOVOFERM z bocznym napędem NovoPort ®.

  Czytaj więcej...

  Dbajmy o okna

  Dbajmy o okna by służyły nam przez lata

  Największą popularnością wśród inwestorów indywidualnych cieszą się okna PVC, które wybiera blisko 76% klientów.Ich powodzenie wynika z szeregu zalet – są trwałe, odporne na zmienne warunki pogodowe i łatwe w utrzymaniu. Przy właściwej pielęgnacji, nawet po wielu latach użytkowania, będą wyglądać i sprawować się jak nowe.

  Czytaj więcej...

Notatnik podręczny