Co dają rolety zewnętrzne?

Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne w domu?

Rolety zewnętrzne zatrzymują ciepło w domu zimą, latem izolują.

Nowoczesne rolety zewnętrzne produkuje się z blachy aluminiowej, a poszczególne listwy rolet ( lamele ) wypełnia pianką poliuretanową. Dzięki takiej budowie rolety zewnętrzne dodatkowo izolują termicznie zimą i przyczyniają sie do zmniejszenia strat ciepła i obniżenia kosztów ogrzewania domu, zwłaszcza podczas dni wietrznych.

W słoneczne i upalne dni docenimy niezwykłe właściwości rolet zewnętrznych. Pianka poliuretanowa, która zapewnia nam izolację zimą, doskonale sprawdza się również latem. Promienie słoneczne są skutecznie zatrzymywane na zewnątrz domu, a rolety zewnętrzne chronią nasze pomieszczenia nie dopuszczając do nagrzewania się okien i wnętrza domu. Pozwoli nam to zaoszczędzić na kosztach klimatyzacji i poprawi komfort życia w upalne lato, zapewniając przyjemny chłód.

Rolety zewnętrzne zwiększają poczucie bezpieczeństwa i prywatności mieszkańców, oraz pozwalają na zaciemnienie pomieszczeń w ciągu dnia, co przydatne jest nietylko podczas upałów, ale zwłaszcza docenią to osoby, które pragną odpocząć po nocnej pracy.

Rolety zewnętrzne dobrze izolują przed hałasem z zewnątrz i nie tylko...

Budowa rolet zewnętrznych oraz sposób ich montażu ograniczają przenikanie dźwięków do wnętrza domu. Prawidłowo zamontowane rolety okienne są w stanie ograniczyć natężenie hałasu nawet o 17 dB. Rolety zewnętrzne są dobrym rozwiązaniem dla mieszkańców domów znajdujących się w sąsiedztwie ruchliwych ulic.

Rolety zewnętrzne bardzo dobrze sprawdzają się podczs deszczu czy śniegu. Chronią nasze okna przed brudem. Gdy zasuniemy rolety zewnętrzne gdy pada deszcz, nasze szyby pozostaną suche i czyste. To niewątpliwa zaleta dla wszystkich, którzy lubią widok z czystego okna.

Rolety zewnętrzne chronią przed włamaniem

Rolety zewnętrzne zapewniają domownikom poczucie prywatności, chroniąc np. przed wścibskimi sąsiadami. Modele rolet z pełnymi lamelami, przez które nie widać śladów naszej nieobecności w domu czy też obecności zapewniają nam pełny komfort i prywatność.

Dodatkowo rolety zewnętrzne można wyposażyć w automatyczny system sterowania, który o zaprogramowanej godzinie podniesie je do góry i opuści. Ta opcja dobrze sprawdzi się podczas naszej dłuższej nieobecności w domu – ewentualny obserwator będzie miał wrażenie, że w domu ktoś przebywa.

Nowoczesne rolety okienne produkuje się blachy aluminiowej, w różnych wzorach i kolorach. Poszczególne listwy rolet okiennych wypełnione są pianką poliuretanową.

http://mowimyjak.se.pl/dom-i-ogrod/budowa-i-remont/jakie-funkcje-pelnia-rolety-zewnetrzne-3-najwazniejsze-funkcje-rolet,10_65733.html


Rolety zewnętrzne zatrzymują ciepło w domu

http://mowimyjak.se.pl/dom-i-ogrod/budowa-i-remont/jakie-funkcje-pelnia-rolety-zewnetrzne-3-najwazniejsze-funkcje-rolet,10_65733.html
Notatnik podręczny